top of page
Ieškoti

Gerumo angelas ištiesė sparnus neįgaliam vyrui

Atnaujinta: 2021-01-05

Tik dvi savaitės prabėgo nuo Pumpėnų vidurvasario šventės, o Joniškėlio ligoninės paciento Dariaus Bumblio svajonė jau įgyvendinta su kaupu. Praėjusį šeštadienį pumpėniečiai broliai Arminas ir Martynas Vareikos atvežė ne tik naują modernų elektrinį keltuvą, bet ir čiužinį nuo pragulų.Skaitytojams primename šios jaudinančios geradarystės priešistorę. Gydytoja Rita Satkuvienė mūsų laikraščio redaktoriui, Joniškėlio bendruomenės pirmininkui Viktorui Stanislovaičiui prasitarė apie visišką fizinę negalią turintį Darių ir jam reikalingas būtinas, tačiau brangiai kainuojančias specialias priemones. Redaktoriaus skambutis labdaringomis misijomis garsėjančiam Arminui Vareikai, kaipmat užsuko šios labdaros karuselę. Broliai Vareikos paskelbė, kad per Pumpėnų vidurvasario šventę bus galimybė aukoti pinigus kilniam tikslui, o Rimanto Kaukėno paramos grupė priims aukas pavedimu.


Šventės išvakarėse Arminas atvyko į Joniškėlio ligoninę ir į internetą įkeltas vaizdo reportažas sulaukė didžiulio dėmesio. Dabar nedidelį jautrų reportažą yra pamatę per devynis tūkstančius lankytojų ir daug juo pasidalinusių.


Buitį palengvins keltuvas ir čiužinys


Iš Pumpėnų į Joniškėlio ligoninę broliai Arminas ir Martynas Vareikos atvyko kartu su pagalbininkėmis – savanorėmis Ugne bei Rimante. Prieš išpakuojant keltuvą ir čiužinį, Arminas įteikė Dariui vieną šiųmetės Pumpėnų vidurvasario šventės atributų – sportinius marškinėlius su garsaus krepšininko Mindaugo Lukauskio atvaizdu ir pasidalino šventės įspūdžiais.


„Pumpėnų vidurvasario šventė jau tiek išaugo, kad galima organizuoti ir labdaringas akcijas. Džiaugiamės galėdami padėti savo krašto žmonėms. Didžioji dalis lėšų surinkta būtent per šventę. Tokie gestai stiprina bendrystės jausmą ir parodo, kad mes daug ką galime nuveikti patys. Kuomet prieš šventę lankiausi pas Darių, jis manęs atsargiai pasiteiravo, ar tikiu, kad pavyks surinkti lėšų brangiai kainuojančiai įrangai. Aš tada atsakiau – jei netikėčiau, nesiimčiau tokios veiklos. Tą patį galiu pakartoti ir dabar“, – sakė A. Vareika. Jo brolis Martynas pridūrė, kad jau keleri metai bendradarbiaujama su Rimanto Kaukėno paramos grupe ir skatinama žmones aukoti šiam labdaros ir paramos fondui.


Brolių atvežtas naujas žymios belgų firmos „Vermeiren“ keltuvas skirtas perkelti neįgalųjį iš lovos į vežimėlį. Naujo įrenginio keliamoji galia – 175 kilogramai. Įkrovus akumuliatorių, keltuvas buvo sėkmingai išbandytas. Iš tikro – didelis pagalbininkas tiek pačiam neįgaliajam, tiek slaugytojoms. O į žmogaus svorį automatiškai reaguojantis švediškas čiužinys padės išvengti pragulų. „Noriu jums padėkoti motinos Teresės žodžiais, kurie iškalti prie Joniškėlio kultūros namų stovinčiame koplytstulpyje: „Jūsų geri darbai bus užmiršti rytoj. Vis dėlto darykite gerus darbus!“ – įteikdama Arminui ir Martynui pilną medaus korį sakė gydytoja R. Satkuvienė.


Sigitas KANIŠAUSKAS laikraštis Darbas
bottom of page